Planet Health Q Silica One A Day 90t
- Skin Health
- Healthy Hair
- Strong Nails
- Bone Integrity
- Antioxidant Benefits
- Connective Tissue Production
- Intensive Once-Daily Treatment
- Regular price
- $79.95
- Sale price
- $79.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
With this item you need another $19.05 for FREE Shipping!
Planet Health Q Silica One A Day 90t
Silica may support bone integrity, assist connective tissue production and together with biotin and zinc, support the health of your skin, hair & nails. Selenium and zinc may also help reduce free radical damage to body cells.
Qsilica ONE-A-DAY Tablets may help maintain collagen health & formation as well as support the skin’s structure & integrity.
Ingredients
Each tablet contains: |
|
Silica-colloidal anhydrous equiv. Silicon 260.4mg |
556.9mg |
Biotin |
2.5mg |
Zinc citrate dihydrate equiv. Zinc 24mg |
75.3mg |
Selenomethionine equiv. Selenium 100µg |
250µg |
Other Healthy Hair
NutraViva NesProteins Beef Gelatin 100g
![NutraViva NesProteins Beef Gelatin 100g](http://loveyourhealth.com.au/cdn/shop/products/NVBG_95x95.jpg?v=1648486290)
- Regular price
- $8.00
- Sale price
- $8.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Necessity Fixaderm Skin Repair 30ml
![Necessity Fixaderm Skin Repair 30ml](http://loveyourhealth.com.au/cdn/shop/products/NEFSR_95x95.jpg?v=1648491031)
- Regular price
- $16.95
- Sale price
- $16.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
iThrive You Beauty 31vc
![iThrive You Beauty 31vc](http://loveyourhealth.com.au/cdn/shop/products/ITYBS_95x95.jpg?v=1648487753)
- Regular price
- $29.95
- Sale price
- $29.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
iThrive You Beauty 62vc
![iThrive You Beauty 62vc](http://loveyourhealth.com.au/cdn/shop/products/ITYB_95x95.jpg?v=1648487738)
- Regular price
- $49.95
- Sale price
- $49.95
- Regular price
-
- Unit price
- per
Silicea Body Essential Silicea Gel 500ml
![Silicea Body Essential Silicea Gel 500ml](http://loveyourhealth.com.au/cdn/shop/products/SISILG_95x95.jpg?v=1648486597)
- Regular price
- $39.95
- Sale price
- $39.95
- Regular price
-
- Unit price
- per